Taksi çağır

Çanakkale Şoförler Odası Seçimi

Şehir içi Taşımacılığı Hizmeti

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlık Seçimi Yapıldı

  Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimi sabah saatlerinde vakit kaybetmeden yapıldı. Her seçimde olduğu gibi öncelikle başkan adayları konuşmalarını yaptı ve daha sonra seçim aşamasına geçilerek üyeler tek tek oyları kullandılar. Seçim genel kuruluna Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ünal Özcan ve diğer oda başkanları ve bazı siyasi parti temsilcileri de katıldı.

  Başkanlık seçimine başlamadan önce saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra ise başkanlık divanı için genel seçim yapıldı. Genel kurulda öncelikle yeni dönem faaliyet raporları, gelir ve gider tabloları, yeni dönem çalışma programı ve bilançolar hakkında detaylı bilgiler yer aldı.

  Yeni dönem yapılacak işler ve maliyet hesaplamaları yapıldıktan sonra ise başkan adayları tek tek kürsüye çıkarak konuşmalarını gerçekleştirdi. Çanakkale taksi olarak bu süreci yakından takip ettik. Öncelikle kürsüye konuşmasını yapmak üzere Nahit Kaptan geldi. Kaptan; ‘’İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde neler hissettiğinizi biliyoruz. Dersimize iyi çalıştık ve geldik. Bir gün bile esnaflık yapılmadan başkanlık olmaz. Ben 1993’den beri esnaflık yapıyorum. Şimdiye kadar odamızda görev almış ve hizmet etmiş tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çıktığımız bu hizmet yarışından daha iyisini yapmak adına aday oldum. Biz buraya projeler ile geldik. Yanımda lise mezunundan aşağı adam yok. Yaş ortalamamız ise 42’dir. Sizce var mı böyle bir yönetim? Ben çıkardım böyle bir yönetimi’’ diyerek sözlerini tamamladı.

 Kaptan konuşmalarının devamında ise 2 tane yıkama otoparkı yapacağım dedim çoğu kişinin zoruna gitti. Bunu gerekirse bırakın sizden aldım maaşı ben bile yaparım. Belediye izin versin bir hafta içinde başlayacağım. Biz bir şeyi yaparız dedik mi yaparız. Aynı zamanda çekici hizmeti vereceğim. 12 yıllık başkan çekici mi alacak diyorlar. Çekici almayacağım çekici hizmeti vereceğim. Ancak bu sözlerin ardından tansiyon yükseldi ve divan başkanı Özcan Kaptan’ı şahsi konuşmaması adına uyarıda bulundu.

Kaptan’dan sonra adaylığını koyan bir diğer isim ise mevcut başkan Mehmet Ali Demir kürsüye çıktı. Biz 12 yıldır bu görevi sürdürüyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Sayın Kaptan bazı hizmetlerde bulunacağını söyledi. Biz odalar olarak kanunen burs veremeyiz. Köprünün altı bizim değildir. Bizim oraya bir şey yapmamız imkânsızdır. Biz bunları zaten belediye ile görüştük. Bizim basın dergimiz de var. Ancak sayın Kaptan görüyorum ki bu dergiye pek bakmamıştır. Sayın Kaptan ağırlama ücretlerini kaldıracağını söylüyor. Ben şimdiye kadar ağırlama ücreti ödemedim. Kahvaltılı toplantı yaptım. Onların ağırlama ücreti vardır. Benim odamda ve benim yöneticilerim arasında kimsenin uzaktan veya yakından akrabası bulunmuyor. Böyle bir akrabası olan varsa buyursun konuşsun. Böyle iftira atmalar olmaz dedi.

  Demir ayrıca sözlerine devam ederek Nihat Kaptan ve servisçiler ile 10 yıldır toplantı yapıyorum. Ne zaman bir öneri sundu da yok dedik? İki derdim var birincisi okul servis ücretleriyle ilgilidir ve diğeri de okul saatlerini ayarlamakla ilgilidir. Seni bu yıl üç defa Milli Eğitim Müdürlüğüne çıkardım. Bana bir tane öneriyle geldiysen kafama vur demesinin ardından Divan başkanı Özcan uyarıda bulunarak Demir’in konuşmasını sonlandırdı.

canakkale taksi

Seçimlerin Ardından Sonuçlar Açıklandı!

  Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ünal Özcan’ın divan başkanlığında gerçekleşen seçim sürecinde adayların konuşmaları bir hayli ses getirdi. Daha sonra seçimler yapıldı. Nahit Kaptan 232 oy aldı. Mehmet Ali Demir İse 396 oy alarak yeniden başkanlığı kazanmış oldu. Seçim sonrası konuşmasını yapan Mehmet Ali Demir, ‘’Herkese çok teşekkür ederim. Biz hep birlikteyiz. Bu zamana kadar kimseye ayrım yapmadım. Sokaktan geçene de yapmadım. Bundan sonra da yapmayacağım. Biz hep beraberiz. Sağ olun var olun’’ diyerek sözlerini tamamladı. Güven tazeleyen başkan Demir’in bu dönemde neler yapacağı ve geçmiş döneme göre ne gibi değişiklikler olacağını zaman gösterecek. Taksi Çanakkale olarak yeni başkana görevinde başarılar diler ve Çanakkale için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksi Ara
hemen taksi çağır