Taksi çağır

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale'de gezilecek yerler

Taksi ile Çanakkale’de gezilecek yerler denildiği zaman akla gelen ilk yer, Çanakkale şehitliği olmaktadır. Birçok güzellikleri ve maneviyatı içinde barındıran eşsiz kentimiz ve tarihi yerleri, Çanakkale taksi ile gezilerek görmek isteyenleri beklemektedir. Çanakkale’nin adı anıldığı zaman, Türkiye destanı yazılan kahramanlıkların yaşandığı bölge akla gelir. Eşsiz güzelliğinin yanı sıra destansı havası ile gelen ziyaretçilerini kucaklamaktadır.

Çanakkale taksi ile ziyaret edilerek gezmek için birkaç gün olması gerekir. Bu eşsiz manzaranın ve her tarafı tarih kokan beldenin bir gün içinde gezilip bitirilmesi imkansızdır. Üstelik ziyaret edilmek istenilen yerler arasındaki uzaklık hesaba katıldığı zaman bir gün içinde bitmesi mümkün değildir. Bu nedenle Çanakkale gezisi esnası mutlaka aracınızın olması ya da Çanakkale taksi ile gideceğiniz yere gidilmesi gerekir.

Çanakkale taksi ile gezmek ve ziyaret etmek isteyenlerin ilk durağı şehitlik anıtıdır. Şehitlerin nasıl bir mücadele ettiklerini ve vatanları uğruna canlarını verdikleri yurtlarını birinci elden görme fırsatı yakalanır. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında ilk durak şehitler anıtıdır.

Çanakkale Şehitler Anıtı

Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler konusunda ilk sırada Çanakkale şehitler anıtı gelmektedir. Şehitler anıtı Çanakkale’nin merkezinden uzaktadır. Bu nedenle şehitler anıtının olduğu yere Çanakkale taksi ile kolaylıkla gitme imkanı vardır. Çanakkale şehitler anıtı 1915 tarihinde şehit olan askerlerimizin anısına yaptırılmıştır. Anıt dört sütun üzerine yaptırılmıştır. Üzerinde çok büyük bir Türk Bayrağı bulunur. Ayrıca şehitler anıtının yanında meçhul askerler anıtı, Mustafa Kemal Çanakkale anıtı, yaralı asker anıtı ile Türk şehitliği bulunmaktadır.

Şehitler anıtının içinde 253 bin şehidin bulunduğu bilinmektedir. Bu yüzden yalnızca bir gün içinde şehitler anıtını gezebilir ve oradaki mavi havayı ciğerlerinize doldurabilirsiniz. Şehitler anıtının inşa fikri 1952 yılında oluşsa da yapımına 6 yıl sonra başlanmıştır.

Çanakkale şehitler anıtı, Çanakkale’nin sembolü haline gelmiştir. Çanakkale’ye gidildiği zaman şehitler anıtına uğramadan ve orayı ziyaret etmeden ziyaret tamamlanmaz. Bu nedenle Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arsında, şehitler anıtı mutlaka gezip görülecek yerlerin arasındadır. Taksilerimizden birisi ile anlaştığınızda sizi dilediğiniz yere, dilerseniz tüm gün Çanakkale taksi ile gezdirebilir.

Tabyalar

Çanakkale taksi ile gezmek ve birçok eşsiz güzelliklerini görmek için birkaç gün yeterli olmayacaktır. Bunun için Çanakkale gezintisinin üçüncü durağı Tabyalardır. Tabyalar yürünerek gezilebilecek yer olmadığı için Çanakkale taksi ile ziyaret etmek daha kolaydır. Oldukça büyük yere kurulmuş olan Tabyaları ziyaret etmek için taksi ile anlaşabilir ve hizmet isteyebilirsiniz. Namazgah tabyası ve Seyit Onbaşı anıtını gezerek görmenizi ve bütün tabyaları ziyaret etmeniz için kesinlikle özel arabası olmayanların taksiye ihtiyacı vardır.

Aynalı Çarşı

Şarkılara konu olan Aynalı çarşıyı ziyaret etmeden ve aynalı çarşıdan hediyelik eşya almadan gezinizi tamamlamanızı tavsiye etmiyoruz. Aynalı çarşı Çanakkale ile bütün olmuş yapılardan birisidir. Çanakkale savaşı sırasında oldukça hasar almıştır. Aynalı çarşı denilmesinin nedeni, o dönemlerde aynalı çarşıda satılan at gözlüklerinden dolayı aynalı çarşı denildiği bilinir.

Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında aynalı çarşı mutlaka olmalıdır. Çanakkale taksi ile saat kulesi ile arasında ki mesafe yalnızca 5-10 dakikadır. Taksi ile birkaç dakika içerisinde saat kulesine varabilirsiniz. Ayrıca Çanakkale feribot iskelelerine Çanakkale taksi ile kısa zamanda ulaşma imkanı vardır. Dilerseniz Feribot seferlerine katılarak seyahatinizi daha güzel hale getirebilirsiniz. Ayrıca  feribot seferleriyle birçok yeri birde deniz üzerinden görme şansını yakalamış olursunuz.

Truva Antik Kenti

Troya antik kenti görmek isteyen ziyaretçilerin kaçırmamaları gereken ve gezmeğe değer yerlerden birisidir. Truva antik kentini ziyaret edeceğinizi zaman taksi ile kolay ulaşım sağlayabilirsiniz. Çanakkale’nin antik güzelliklerinin yanı sıra Truva savaşlarının kalıntıları ile geçmiş tarihe giderek sanki oradaymışsınız izlenimi yaşayabilirsiniz.

Çanakkale’nin sınırları içerisinde yer alan Truva antik kentinden çıkarılan antikalar ve tarihi eserler günümüzde, Çanakkale arkeolojik müzesinde yer alır. Troya müzesi olarak bilinen bu müzeyi ziyaret etmek için Çanakkale taksi ile gidilerek ulaşım sağlamak mümkündür.

Kilitbahir Kalesi

Kilitbahir kalesi Çanakkale taksi ile gezilerek görülecek yerler arasında mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Çünkü Kilitbahir kalesi deniz kilidi olarak anılan yerlerden biridir. Bu adın verilmesinin nedeni ise Fatih Sultan Mehmet zamanında, üç yapraklı yoncaya benzer görünümlü olarak yapılmıştır. Yapılış nedeni Çanakkale boğazının en dar alanında yapılarak, Fatih Sultan Mehmet’in, İstanbul kuşatmasında, Bizanslılara yardım edilmesini engellemek üzere yapıldığı bilinmektedir. Çanakkale’nin karşısında yer alan Kilitbahir köyüne yapılarak savaşın, Bizanslıların lehine olmasını engellemiştir. 

Conkbayır

Conkbayır, Çanakkale taksi ile gezilmesi gereken tarihe tanıklık etmiş yerler arasında yer alır. Conkbayır ‘’çanak bayır’’ anlamına gelmektedir. Mustafa Kemal’in verdiği taarruz emrinden sonra savaşın dönüm noktalarından biri olmuştur. Üstelik Mustafa Kemal’in kalbine şarapnel parçası isabet eder. Fakat sağ göğsünün üzerinde bulunan saati vesilesiyle ölümden son anda kurtulmuştur.

Mustafa Kemalin anıtının olduğu Conkbayır, taksi Çanakkale ile gezerek görmek isteyebilirsiniz. Tarihe ışık tutan yerleri birde kendi gözlerinizle görmeye ne dersiniz?

Yalı Cami

Yalı cami deniz müzesinin olduğu yerde görebilirsiniz. İlk defa yapılan caminin yanması nedeniyle, 1854 tarihinde yalı cami yenilenmektedir. İç tasarımda pembe renklerin ağırlıklı olduğu camiyi görmeden ziyaretinizi bitirmeyin.

Çanakkale Truva Heykeli

Çanakkale Truva heykeli deniz kenarında bulunmaktadır. Truva heykelini gezip görmek isteyenler, Çanakkale taksi ile kolaylıkla giderek görebilirler. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında rahatça ziyaret etme şansınız olur.

Assos Antik Kenti

Assos antik kenti taksi Çanakkale ziyaretlerinde mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Çanakkale’den Assos kentine gitmek için zaman olması gerekir. Çanakkale’yi birkaç günlüğüne ziyarete gidenler için rahatlıkla ziyaret edebilecekleri yerler arasındadır. Çanakkale taksi ile rahatlıkla gidilerek ziyaret edilebilir. 

Seyit Onbaşı Anıtı

Seyit Onbaşı anıtını ziyaret etmeden gezinizi tamamlamayın. Seyit Onbaşı anıtı, Çanakkale şehitliğiyle   beraber en çok ziyaretçi alan yerler arasındadır. Çanakkale taksi ile Seyit Onbaşı şehitliğini rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Seyit Onbaşı 275 kg ağırlığındaki bir top mermisini tek başına kaldırarak savaşın gidişatının değişmesine neden olmuştur. Seyit Onbaşı anıtı aynı zamanda Çanakkale’yi korumaya çalışan binlerce Mehmetçiğin hikayesini anlatan anıt halini almıştır.

Özgürlük Parkı

Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında yer alan özgürlük parkı, Çanakkale’nin merkezinde yer almaktadır. Taksi Çanakkale ile gidilebilecek yerler arasında olduğu için özgürlük parkını ziyaret etmeden şehirden ayrılmayın. Halk arasında ‘’İt durmaz tepesi’’ ya da ‘’Aşıklar tepesi’’ olarak bilinmektedir. Özgürlük parkının muhteşem boğaz manzarası ile Truva antik kentinin minyatürleri bulunur. Ayrıca özgürlük parkının içerinde Çanakkale savaşını anlatan rölyefler bulunur. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret etmeleri gereken yerlerden bir tanesi olarak ziyaretçilerini beklemektedir.

Tarihe Saygı Parkı

Tarihe saygı parkı Çanakkale taksi ile gezilecek yerlerden biridir. Çanakkale Eceabat ilçesinde bulunan bu parkın içinde komutanların büstleri, Gelibolu yarımadasının haritası, tarihe saygı anıtı, Çanakkale savaşının minyatürü bulunur. Tarihe saygı parkı Çanakkale’de gezilecek yerler arasında olması gereken yerlerden biridir.

1915 Seddürbahir Savaş Malzemeleri Müzesi

Bu müze Seddürbahir köyünde bulunur. Buraya gitmek için Çanakkale taksi ile kolayca gidebilirsiniz. Seddürbahir müzesinde, Çanakkale savaşına ait savaş parçaları bulunur. Müze iki kattan oluşmaktadır. Giriş katına askerlerin kullandığı çatal bıçak ya da mermi kutuları gibi parçalar sergilenmektedir. Alt katında ise savaş sırasında yaralanan asker ve tedavi eden doktor tasvirleri yer alır.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesinde bulunan figürler ve parçalar görmeye değer. Nusret mayın gemisi başta olmak üzere madalyalar, ateşli silahlar, toplar, üniformalar, kılıçlar ve mayınlar bulunuyor. Deniz müzesi Çanakkale şehrinde beş farklı koldan sergilenmektedir. Çanakkale’deki deniz müzesinin beş farklı kolunu ziyaret etmek için Çanakkale taksi ile ihtiyaçlarınız karşılanır. Rahatlıkla istediğiniz yeri ziyaret edebilir ve ziyaret sırasında sıkıntı yaşamazsınız.

Çanakkale Seramik Müzesi

Çanakkale seramik müzesi 2013 tarihinden beri hizmet vermektedir. Çanakkale’nin en ünlü seramik sanatının ana unsurlarıyla sergilenen müze şehrin merkezinde yer almaktadır. Çanakkale seramik müzesini ziyaret etmek için, Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasındadır. Taksi Çanakkale seyahatleriniz için iletişime geçebilirsiniz. Çanakkale seramikleriyle meşhur olan şehirlerimizden birisidir. Bu yüzden Çanakkale’ye özgü eserlerin olduğu seramik modellerini ve seramik müzesini ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir.

Çanakkale Kent Müzesi

Çanakkale kent müzesi 2009 tarihinde sergiler açılmıştır. İki katlı olan binanın birinci katında Çanakkale temalı sergiler bulunmaktadır. Ayrıca antik dönemlere ait bulgular, Çanakkale savaşı dönemleri olan 1. Dünya savaşı ile Osmanlı dönemi anlatılmaktadır. Çanakkale savaşı zamanından kalan objelerle, dönemlerin anlatıldığı panolar bulunmaktadır. İkinci katında ise Çanakkale savaşı konulu ışıklı panolar ile görseller bulunmaktadır. Çanakkale kent müzesi ve arşivini ziyaret etmek için, Çanakkale taksi ile irtibata geçebilirsiniz. Ziyaretçilerine her konuda yardımcı olmaya çalışılır.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji müzesi gezisi için Çanakkale taksi ile rahatlıkla gidilmektedir. Arkeoloji müzesinde Tanrıça heykelleri, Çanakkale şehrinin eski çağlardan bugüne kadar gelen bütün medeniyetlerin bulgularına rastlanan bir müzedir. Ayrıca tunç çağına ait kalıntılar ve eserlerle tarihe ışık tutmaktadır. Arkeoloji müzesini gezmek için taksi Çanakkale ile kolayca gidilebilir.

57. Alay Şehitliği ve Anıtı

57. Piyade alayı şehitliği anıtı, Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Piyade alayının tamamı Osmanlı ordusundan oluşmaktadır. Savaş sırasında tamamı şehit edilmiştir ve Çanakkale savaşı için en önemli yerlerden birisidir. Toplam 628 şehidin olduğu piyade alayı şehitliği, 1992 yılında açılmıştır. Çanakkale’nin hüzünlü yerlerinden olan 57. Alay şehitliği mutlaka ziyaret edilmelidir.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı

Gelibolu yarımada tarihi milli parkı, Gelibolu’nun güneyinde bulunur. 1973 yılı kuruluş tarihi olarak bilinir. Herkese açık olan milli parkın içinde çadır piknik alanları, dinlenme yerleri ile karavan bulunmaktadır. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında bulunarak ziyaret edip hoş vakit geçirebileceğiniz yerlerden bir tanesidir.

Kaz Dağı Milli Parkı

Kaz dağı milli parkını ziyaret etmek ve piknik yaparak eylenmek isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Kamp doğa yürüyüşleri ve piknik alanları bulunmaktadır. Aile ile birlikte Çanakkale taksi ile ziyaret edildiğinde hoş vakit geçirmek için mükemmel seçimdir.

Anzak Koyu

Anzak koyu, Gelibolu yarımadasında küçük bir koydur. Anzak koyu ismini 25 Nisan 1915 yılında, Anzak’ ların sabah erken saatlerinde koya çıkarma yapmasından dolayı bu adı almıştır. Türkiye bu koya 1985 yılında Anzak koyu adını vermiştir. Anzak koyuna her yıl gelen Anzaklar tarafından ziyaret edilmektedir. Anzak koyunu Çanakkale taksi ile ziyaret ederek köylülerin Anzaklarla ilgili hikayelerini dinleyebilirsiniz.

Çimenlik Kalesi

Çelebi Seyahatname adlı kitabında, Çimenlik kalesini, Fatih Sultan Mehmet tarafından, 1452 tarihinde yaptırıldığı söylenmektedir. Çimenlik kalesi, Kilitbahir kalesinin karşısında yer almaktadır. Çanakkale’de görülmesi gereken yerlerin arasında bulunan Çimenlik kalesi, boğazın en dar alanına yaptırılmıştır. Günümüzde hala eski halini korumaktadır ve Çanakkale’de Taksi ile gezilecek yerler arasında yer alır.

Çanakkale Saat Kulesi

Çanakkale saat kulesi, Çanakkale merkezde bulunur. Saat kulesi turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerdir. Çanakkale saat kulesinin yapımında, Ayvalık kesme taşı kullanılmıştır. 1896 yılında II. Abdulhamit tarafından yaptırıldığı bilinen saat kulesini ziyaret etmek ve gezerek görmek için Çanakkale taksi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Parion Antik Kenti

Parion antik kenti, Çanakkale’nin Biga ilçesinde yer almaktadır. Biga ilçesinin kemer köyü sınırlarında yer alan Prion antik kentinin 2.600 yıllık geçmiş tarihi bulunmaktadır. Kente adını veren Truvalı Priamosun oğlu Paris’in adı verilmiştir. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında yer alan Parin antik kenti görülmeye değer yerler arasında yer alıyor.

Parion antik kentinde yapılan kazı çalışmalarında bronz ve gümüş sikkeler bulunarak, bir çocuk toplam 24 adet birbirine sarılmış olarak iskelet kalıntılarına rastlanmıştır. Çalışmaların hala devam ettiği bölge turistlerin gezdiği yerlerden bir tanesidir. Taksi Çanakkale ile gezerek ziyaret ederek gezebileceğiniz yerlerden biridir.

Gökçeada (İmrozadası)

Gökçeada, Çanakkale’nin gezilecek en büyük adalarından bir tanesidir. Ege denizi kuzeyinde ve Saros körfezinin girişinde yer almaktadır. Gökçeada parlak plajı ve gezilmeye değer yerleriyle ziyaretçilerini bekliyor. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında, Çanakkale’nin en büyük adası olarak ziyaretçilerini beklemektedir.

Bozcaada

Bozcaada Türkiye’nin üçüncü büyük adasıdır. Çanakkale’ye bağlı adalarından birisidir. Bozcaada’nın içinde bulunan akvaryum koyu, Bozcaada ayazma manastırı, ayazma plajı, yerel tarihi müzesi, Meryem ana kilisesi, tuz burnu plajı ile polente feneri yer almaktadır. Çanakkale’nin adalarından olan Bozcaada’yı ziyaret etmeden geri dönüş yapılmaması tavsiye edilir. Bozcaada Çanakkale taksi ile gidilebilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Babakale Feneri

Babakale feneri Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunmaktadır. Çelik kafes şeklinde tasarlanmış olan Babakale fenerinin karşısında Polente feneri bulunur. Çanakkale’de taksi ile gezilecek yerler arasında bulunarak ziyaretçilerini bekliyor.

Çanakkale Çevresinde Taksi ile Gezilecek Yerler

Çanakkale çevresinde Taksi ile gezilecek yerler arasında Bozcaada Ayazma plajı, Assos sokak ağzı plajı, Uğurlu gizli liman koyu, Dardanos plajı, Assos antik iskele, Kumburun taşkapı koyu, Akvaryum koyu, Mermer burnu, Assos kadırga koyu, Geyikli sahili, Güzelyazı plajı, kömür limanı, Aydıncık Kefaloz plajı, Assos Sivrice plajı, Çardak kum adası, Büyük kemikli burnu, Kabatepe kumsalı, Güney sahili ile bakla burnu, Çardak  kum adası gibi daha birçok büyüklü küçüklü koyları ve plajları bulunmaktadır.

Çanakkale’de Taksi ile gezilecek yerler arasında bütün koyları ve plajlarıyla, tarih kokan yerleriyle ziyaretçilerini beklemektedir. İstediğiniz zaman diliminde taksi Çanakkale ile gezeceğiniz yerleri belirleyerek ziyaret edebilirsiniz. Gidiş dönüş şeklinde ayarladığınız zaman hem daha uygun fiyatlara taksi ile seyahat edilir. Hem de ziyaret edeceğiniz yerlerde çok fazla yorulmadan gezme fırsatı yakalarsınız. 

Çanakkale’de Kalınacak Yerler

Çanakkale’de kalınacak yerler denildiği zaman ilk akla gelenler pansiyonlar, hoteller moteller ve günlük odalar rahatlıkla bulunmaktadır. Çanakkale’yi ziyaretleriniz için kalacak yer sorunu olmadan kalabileceğiniz birçok konaklama merkezi mevcuttur. Birçok turisti bağrında barındıran Çanakkale’de ziyaret ederek kalacağınızda keyfini çıkarın. Çanakkale merkezde her türlü imkan bulunmaktadır. Büyük şehirlerden ya da Anadolu’nun her köşesinden ziyarete gelenleri ağırlamak için her türlü imkan vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksi Ara
hemen taksi çağır