Taksi çağır

Taksi Ücretine Zam

Canakkale Taksi Tarife listesi

  Günümüz dünyasında ulaşım sistemleri değişmiş ve insanların alışkanlıkları ve yaşam tarzları da aynı şekilde belli değişimlere neden olmuştur. Artık insanlar çok daha meşgul ve istedikleri yere daha önce varmak için acele etmeye çalışan ve sabretmeye tahammülü olmayan kişiler haline gelmiştir. Hâl böyleyken insanların da kullandıkları ulaşım araçlarında da değişimler meydana gelmiştir. Daha önceden yürüyerek bile olsa gittikleri yerler teknolojinin değişmesi ve konfor alanının artmasıyla birlikte taksiyle gidilebilecek yerler haline gelmiştir. Böyle bir durumda iyi şekilde planlanmış bir taksicilik sisteminde insanlara hizmet ederek bu konundan yarar sağlayan birçok işletme ortaya çıkmıştır. Çanakkale Taksi bunlara örnek olarak verilebilir.

  Global dünyada insanların beklenti anlayışları her konuda olduğu gibi taksicilik sisteminde de değişmiştir. İnsanlar artık daha fazla konfor istemeye ve birçok yönden daha az tatmin olmaya başlamıştır. Tabi ki bunun en büyük sebeplerinden birisi de bir konunun kendi ülkesindeki ve dünyadaki durumunu karşılaştırarak belli bir hizmet alma duygusu oluşmuştur. Her konuda olduğu gibi taksicilik sisteminde de insanları memnun etmek her geçen gün daha da zor bir durum haline gelmektedir. Taksi Çanakkale bu durumları göz önüne alarak o şekilde hareket etmeyi kendine amaç edinmiştir. Bunun sebebi rakiplerin çoğalması ve insanların her konuda olduğu gibi bunda da birden fazla seçeneğe sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Birden fazla seçeneğe sahip olduğu için de insanların tercih ettiği bir seçenek olmak elbette ki daha da zorlaşmıştır. Böyle bir durunda insanların tercih ettiği taksi firması olabilmek her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. 

  Bir sistemde veya uygulamada çok fazla alternatifin olması durumunda insanların sizi veya firmanızı tercih etmeleri için seçeneklerinizin artması oldukça önem arz etmektedir.  Günümüz insanlarının zor beğenen varlıklar olduğu da düşünülürse bu makas daha da daralmaktadır.  Artık insanların beklentisi her konuda olduğu gibi bu konuda da artmaya başlamış ve yaşamış olduğu deneyimi birçok platformda diğer insanlar ile paylaşmayı da ihmal etmemeyi görev edinmiştir. Bu birçok yönden olumlu veya olumsuz durumu da beraberinde getirmektedir. Çünkü eğer müşteri iyi ve anlayışlı biriyse büyük ihtimalle elde olmayan sebeplerden dolayı yolculuk sırasında yaşanan aksilikleri maruz görecektir. Ancak hiçbir şeyden memnun olmayan ve olumsuz bir yapıya sahipse her konuda kusur bulmaya çalışacak ve iyi bir deneyim yaşamış olsa bile bunu diğer kullanıcılara doğru bir şekilde aktarmayacaktır. İşte burada önemli olan nokta da bu tarz insanları memnun edebilmekten geçmektedir. Elbette ki zor bir konu olarak görülen bu iş başarıldığı taktirde yükselme ve sektörde daha iyi konulara gelme şansı daha çok artacaktır. Taksicilik gibi bir meslekte en iyi reklamı müşterinin yapacağı ve en çok müşteri getirenin de yine müşteriler olduğunu unutmamak gerekir. Referansın müşteriler olduğu bu sektörde her müşteriyi mutlu şekilde ulaşmak istediği yere zamanında ulaşmasını sağlayarak bu konuda başarı sağlanabilir. Ancak artan nüfus ve yoğunlaşan trafik günümüzde bu durumu her zaman olmasa da bazı durumlarda oldukça zorlaştırmaktadır.

  Büyük şehirlerde artan nüfus ve haddinden fazla trafik yoğunluğuna sahip olması insanları birçok yönden zorlamaktadır. Henüz işten yeni çıkmış veya bir yere yetişmek için acele eden insanlar bu yoğun trafiğe maruz kalmaları durumunda birçok yönden zorluk çekmektedir. Bu konuda en iyi çözüm en yakın taksi durağına giderek bir taksi bulmaktır. Buradaki önemli nokta ise bu yoğun trafik çilesinde müşterileri rahat ettirerek bu sürecin daha sabredilebilir bir şekilde geçmesi için taksicilerin ellerinden geleni yapmaları gerekmektedir. Zaten oldukça zor bir durumu bir nebze olsun hafifleterek daha kolay geçmesi adına bir şeyler yapılması müşteri ilişkileri bakımından fayda sağlayacak bir hareket olacaktır. Bu konuda değişimlere ayak uyduran ve müşteri beklentilerini karşılamak için belli değişiklikler yapan taksiciler olduğu gibi daha ilk günde nasıl başlamış ise aynı şekilde devam eden ve bir değişiklik yapmayı gerekli görmeyen kişilerde yok değildir. Böyle bir ortamda müşteri ilişkileri ve beklentileri analiz edilerek en iyi şekilde hizmet etmeyi amaç edinen kişiler bu konudan yarar sağlayacağı kesindir.

Canakkale Taksi Tarife listesi

Taksi Ücretlerine Zam Yapıldı!

  Değişen ekonomi politikaları ve bunların halka yansıması her geçen gün daha da artmaktadır. Bu durum bazı ülkelerde hissedilmezken ülkemizde maalesef ki fazlasıyla hissedilmektedir. Artan döviz kurları ve ekonominin belli bir düzeyin altına inmesi birçok sektörde olduğu gibi taksicilik sektöründe de olumsuz durumlara yol açmaktadır. Benzinin, araba parçasının, arabanın ve daha birçok şeyin dövize endeksli olarak arttığı bir ekonomi sisteminde böyle bir duruma maruz kalmak birçok yönden insanların hayat standartlarının mecburen düşmesine neden olmaktadır. Ancak eğer turistik bir yerde yaşanıyorsa ve turizm faaliyetleri hareketliyse bu konudan fayda sağlamak da mümkündür. En önemli nokta 7/24 taksi bulabilmek bu durumda en büyük avantajdır. Böyle bir durumda yapılması gereken ilk şey ortak bir dil olması adına en azından İngilizce bilmek gerekecektir. Yabancı dil bilmek sizi diğer taksicilere göre daha çok tercih edilmenize sebep olacaktır. Çok az Türkçe bilen veya hiç bilmeyen birisi için yabancı dil bilen bir taksici ile karşılaşmak insanları oldukça mutlu edecektir. Böylece anlatmak istediklerini kolayca anlatabilecek ve ulaşmak istedikleri noktaya da kolaylıkla ulaşabilecektir. Bazı durumlarda bu daha da ileriye gitmekte ve turistik yeri tek bir taksici ile gezmeyi tercih eden turistler de olmaktadır. Böyle güzel bir iş fırsatı yakalamak adına yabancı dil bilmek turistik yerde taksicilik yapan kişiler için olmazsa olmaz bir gereklilik olarak görülmektedir. Çünkü memnun şekilde taksiden inen bir turistin taksiciye kazandıracağı ücret oldukça fazla olabilir.

  Ancak bu durum ülkemiz insanları için bakıldığında daha kötü bir tablo ortaya çıkmaktadır. Artan döviz kurları ve hayat pahalılığı insanların bazı durumlardan feragat etmelerine sebep olmaktadır. Önceden bir yere gitmek için ulaşım aracı olarak kullanılan taksinin günümüzde belli bölgelerde sadece mecbur kalındığında kullanılan bir ulaşım aracı olarak görülmeye başlanmaktadır. Artan yaşam pahalılığı insanları daha tasarruflu olmaya itmiştir. Böyle bir ortamda insanlar taksiyi âciliyet durumu haricinde daha az kullanmaya başlamıştır. Bu durum elbette ki taksicilerin için oldukça kötü bir hâl almasına neden olmuştur. Çünkü azalan müşteri sayısı ve artan taksi durakları rekabeti daha da arttırmış ve zaten sayısı az olan müşteri kitlesinin de beğeni seviyesi belli bir noktanın altına inmiştir. Hâl böyleyken daha tercih edilebilir bir firma olmak adına her platformda var olmalı ve müşteriyle birebir temas halinde olarak istenilen yere en kısa sürede ulaşılmaya çalışılmalıdır. Yapılması gereken bir diğer nokta ise müşteriyi uzak veya yakın demeden istediği yere götürmek gerekmektedir. Bugün mesafe dikkate alınarak seçilen yolcu taksici için kötü bir referans olacak ve daha sonraki ulaşımlarda tercihlerini buna göre şekillendirecektir. Müşteri ve mesafe ayrımı yapmadan müşterilerin isteğine en iyi şekilde cevap veren firmalar bu konuda daha başarılı olmaktadır. Günümüzde her şeyin bir sitesi ve uygulaması çıktığı için taksiciliğinde bir uygulaması ve müşteriyi birçok yönden bilgilendiren bir sitesi olması müşterinin ilk yolculuğunda ve daha sonraki yolculuklarında bilgi edinmesi açısından önem arz eden bir sistemdir. Günümüzde hangi sektörde olursa olsun ulaşılabilir olmak bir tercih değil mecburiyet olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksi Ara
hemen taksi çağır